FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - DINAMO

FOTO Gafă uriașă în U Cluj - Dinamo! Fanilor nu le-a venit să creadă când au văzut ce a făcut Golubovic

Articol de - Publicat sambata, 04 mai 2024 21:43 / Actualizat sambata, 04 mai 2024 22:45

În minutul 61 al meciului U Cluj – Dinamo, gazdele au egalat, după o gafă uriașă a portarului Adnan Golubovic.

După ce clujenii au avut 1-0 încă din minutul 6, Dinamo a reușit să egaleze pe finalul primei reprize, iar imediat după pauză a trecut în avantaj. Însă alb-roșiii s-au văzut egalați după o gafă uriașă.

Incredibil! Gestul făcut de Daniel Popa după ce a marcat în poarta lui Dinamo
U CLUJ - DINAMO

FOTO. Adnan Golubovic, gafă uriașă în U Cluj – Dinamo

Dorinel Oancea, fundașul dreapta de la U Cluj, a reușit să marcheze în minutul 61 după o gafă incredibilă a lui Golubovic. După o centrarea în careu, portarul „câinilor” a ieșit hazardat la 7 metri de poartă, acolo unde Oancea și Politic se duelau așteptând mingea.

Goalkeeper-ul a sărit să prindă mingea, dar s-a încurcat de colegul său, astfel că s-a dezechilibrat în aer și nu a putut reține balonul.

+14 FOTO

Oancea a fost pe fază și a șutat din prima, în poarta goală. Faza a fost analizat în camera VAR, dar nu s-a constatat nicio infracțiune, iar golul a fost validat.

Ulterior, s-au mai marcat două goluri. Pavicic a făcut 3-2 în minutul 88, dar Bic a egalat din nou, după 3 minute.

41de meciuri a jucat Golubovic în acest sezon, încasând 57 de goluri

U Cluj, primă dublă cu Dinamo!

Înainte de meci, elevii lui Ioan Ovidiu Sabău au aflat că vor juca pe 400 de euro punctul, 1.200 de euro victoria, în confruntarea cu „câinii”, așa cum s-a întâmplat ultima oară și la meciul decisiv cu FC Voluntari, pentru calificarea în play-off. În mod uzual, U Cluj joacă pe 200 de euro punctul/600 de euro victoria, dar, pentru acest joc, se dublează bonusul, 400 de euro punctul/1.200 de euro victoria.