FOTBAL  »  LIGA 3  »  PLAY-OFF

Acuzații directe în lupta pentru promovare » Vali Bădoi: „După gol, ne-au interzis să mai filmăm. Când am văzut ce a urmat, am ieșit din stadion”

Lupta pentru cele două locuri de baraj în Seria 6 din al treilea eșalon se duce între actualul lider, SCM Râmnicu Vâlcea, şi trupa teleormăneană CSM Cetatea Turnu Măgurele.

Articol de - Publicat duminica, 28 aprilie 2024 19:09 / Actualizat duminica, 28 aprilie 2024 20:08

Un nou episod dintre cele două grupări, derulat la Râmnicu Vâlcea, a adus un rezultat de egalitate, scor 2-2. Oaspeţii au condus la pauză cu 2-0, dar în actul secund au intrat în scenă, spune Vali Bădoi, antrenorul teleormănenilor, arbitrii partidei.

Gigi Becali confirmă exclusivitatea Gazetei » Fotbalistul se întoarce la FCSB!
FCSB

Vali Bădoi: „Nici în Liga 7 nu vezi aşa ceva!”

„Am marcat în minutul 3, prin Dane, după care, imediat, ne-au interzis să mai filmăm meciul. Aveam hârtie, regulamentar, am informat şi observatorul, dar gazdele ne-au interzis să mai filmăm. Ce a urmat este lesne de înţeles.

Penalty pentru gazde, al patrulea meci la rând, 30 de lovituri libere şi 20 de cornere în favoarea vâlcenilor. Este strigător la cer ce s-a întâmplat”, a completat Valentin Bădoi.

Antrenorul teleormănenilor a părăsit stadionul în minutul 70 și s-a întors abia după fluierul final.

„Când am văzut maniera de arbitraj nu am mai rezistat pe banca tehnică şi am ieşit, din minutul 70, în afara stadionului”, a continuat Bădoi.

Antrenorul echipei din Turnu Măgurele a mers astăzi la Bucureşti pentru a vedea partida de eşalon secund dintre Progresul Spartac şi Chindia, unde observator de arbitrii a fost vâlceanul Adrian Comănescu.

„Se ştie cine face delegările la nivel de Liga 3. Am un singur mesaj către aceştia: lăsați-ne să jucăm!”, a încheiat Vali Bădoi.

Cum arată lupta pentru promovarea în Liga 2

Cele două formaţii, SCM şi CSM Cetatea Turnu Măgurele, se află pe primele două locuri din clasament, cele care duc la barajul de promovare. Seria 6 se împerechează cu Seria 5, acolo unde pozițiile fruntașe sunt ocupate de AFC Câmpulung-Muscel și ASC Olimpic Zărnești.

Opoziția de la Dinamo iese la atac! Andrei Nicolescu, tras public la răspundere: „Ați omorât clubul! Acționari indolenți, încăpățânați fandosiți!” » Mesaj în 5 puncte